Pieteikt vizīti

Ikgadējā vizīte pie ginekologa - ar lielu nozīmi

11. marts, 2022.

Ikgadējā vizīte pie ginekologa - ar lielu nozīmi

Ir ļoti svarīgi sievietēm atgādināt, ka ginekologa apmeklējums jāieplāno reizi gadā, un ne jau tāpēc, lai ārstiem būtu vairāk darba, bet lai maksimāli izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un iespējami ātrāk atklātu slimību, ja tāda ir. Regulāras vizītes pie ginekologa nepieciešamas visu vecumu sievietēm, un sieviete nekad nav par vecu, lai atteiktos no vizītes pie ginekologa. Skaidro "Veselības centrs 4" filiāles "Juglas klīnika" ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vineta Volkoviča. Tieši vizīšu neesamības dēļ daudzām sievietēm menopauzes un pēcmenopauzes periodā novēloti tiek atklātas onkoloģiskas slimības, piemēram, olnīcu vēzis, kas jau tāpat ir ļoti grūti diagnosticējams. Tā ir arī iespēja noskaidrot, kā risināt urīna nesaturēšanu.

Kā norit ikgadējā vizīte pie ginekologa? 


Ikgadējās vizītes laikā ārsts veic ginekoloģisko apskati, pārrunā ar sievieti visus aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar viņas ginekoloģisko un reproduktīvo veselību, par dzimumdzīvi, tās kvalitāti, izrunā kontracepcijas un citus jautājumus. Pēc tam katrai pacientei individuāli izvērtē, vai un kādi papildu izmeklējumi un analīzes būtu jāveic. Tāpat reizi gadā ieteicams veikt ultrasonogrāfiju mazā iegurņa orgāniem. Ja ar veselību viss ir kārtībā, sieviete ar mierīgu sirdi dzīvo tālāk, ieplānojot nākamo vizīti pēc gada.

Nav retums, ka ikgadējā vizīte ir glābusi sievieti no lielām veselības problēmām, jo daudzas slimības sākotnējā stadijā noris bez izteiktiem simptomiem, līdz pat vēlīnai stadijai neparādās ne sāpes, ne citas specifiskas iezīmes. Tad analīzes un regulārās pārbaudes ir veids, kā izķert slimību tās sākumstadijā. Atcerēties par ikgadējām pārbaudēm īpaši aicinu tās sievietes, kurām ģimenes anamnēzē – mammām, vecmāmiņām – ir bijušas onkoloģiskas slimības.

Ja rodas kādi simptomi, pie ginekologa vērsies iespējami ātrāk, lai laikus saņemtu piemērotu ārstēšanu.

Visu rakstu lasiet žurnāla "100 Labi Padomi" 2022. gada jaunvāra numurā.

 

Uzzini vairāk par ginekologa pakalpojumiem "Juglas klīnikā" un piesakies vizītei! 
Tālr.: 67136282, 29330086
E--pasts: jugla@vc4.lv