Pieteikt vizīti

Atpakaļ

Traumatologs ortopēds

Traumatologs ortopēds (balsta sistēmas ārsts) specializējas locītavu, skeleta, muskuļu un citu balsta aparāta slimību, traumu (tai skaitā sporta traumu) diagnostikā un ārstēšanā. Traumatologs ortopēds sniedz konsultācijas, veic diagnostiku, ārstēšanu, dinamisko novērošanu ortopēdisko slimību  un traumu gadījumos.
 

"Juglas klīnika" traumatologi ortopēdi īpaši specializējušies:
 

  •  ceļa locītavu saišu, menisku ārstēšanā;
  •  pēdu locītavu, plecu locītavu slimību un traumu ārstēšanā;
  •  pēdu un pirkstu deformāciju ārstēšanā;
  •  gūžas locītavu u.c. slimību ārstēšanā;
  • iedzimtu un iegūtu roku un kāju deformāciju korekcijā, pagarināšanā
  • nesaaugušo un nepareizi saaugušo lūzumu, kā arī kaulu defektu ārstēšanā u.c.


Vizītes laikā traumatologs ortopēds uzdod jautājumus, kas saistīti ar pacienta sūdzībām – sāpēm, nepatīkamām sajūtām locītavās, muskuļos un balsta sistēmā. Ārsts noskaidro, kad tās parādījušās, vai ir saistītas ar kādu traumu. Traumatologs ortopēds vizuāli novērtē arī ādas stāvokli, tūskainību, deformāciju vai arī kādas citas izmaiņas.

Katrai patoloģijai ir savs fizikālās izmeklēšanas algoritms. Ja sūdzības ir par kādu no locītavām, tad tiek izvērtēts locītavas kustību apjoms, tās stabilitāte, tiek novērtēts muskuļu spēks un funkcija. Traumatologs ortopēds izvērtē arī iespējamās neiroloģiskās problēmas. Precīzākai izmeklēšanai nereti pielieto rentgenogrāfiju, ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi.

Pēc pacienta rūpīgas izmeklēšanas traumatologs ortopēds izveido ārstēšanas plānu individuāli katram pacientam, nosaka konservatīvu un, ja nepieciešams, ķirurģisku ārstēšanu. Nereti pacientam nepieciešama kompleksa ārstēšana un individuāli izstrādāta rehabilitācija, tāpēc traumatologs ortopēds cieši sadarbojas arī ar citu specialitāšu ārstiem. Visbiežāk tie ir: neirologs, vertebrologs, radiologs diagnosts, algologs, reimatologs, osteopāts, fizioterapeits, tehniskais ortopēds u.c. 

Speciālisti

Dr. med. Dmitrijs  Guzenko

Dr. med. Dmitrijs Guzenko

Traumatologs ortopēds

Konstantīns  Plotņikovs

Konstantīns Plotņikovs

Traumatologs ortopēds

Cenas

Traumatologa - ortopēda pakalpojumu cenas