Pieteikt vizīti

Atpakaļ

Proktologs

Proktologs jeb kolorektālās ķirurģijas speciālists diagnosticē un ārstē resnās zarnas, kā arī taisnās zarnas un starpenes slimības.

Proktoloģija ir medicīnas joma, kuras atbildības laukā ir resnās un taisnās zarnas slimību diagnostika, ārstēšana un profilakse. Visbiežāk cilvēkus skar hemoroīdi – ar tiem dzīves laikā sastopas ap 50% iedzīvotāju.

Tā kā šīs slimības skar visintīmāko cilvēka ķermeņa daļu, bieži vien vizītes pie proktologa tiek atlikas un atliktas, līdz slimība ir tik tālu saasinājusies, ka nākas ciest milzīgas sāpes. Tādēļ ārsti aicina proktologus uztvert gluži tāpat, kā citu specialitāšu ārstus un nekautrēties, bet paļauties uz ārstu profesionalitāti un patiesu vēlmi palīdzēt pacientiem, kuriem hemoroīdi traucē pilnvērtīgi dzīvot.

Pacientu ērtībām ir proktologs pieņem labiekārtotā konsultatīvajā kabinetā ar ultrasonogrāfijas aparatūru. Kabinets ir savienots ar pārsiešanas un manipulāciju telpu, kas aprīkots ar mūsdienīgai pacientu aprūpei visatbilstošākajām iekārtām.


Proktologs “Juglas klīnika” piedāvā:

 • proktologa konsultācijas;
 • konservatīvu ārstēšanu - mūsdienīgas medikamentozas metodes resnās un taisnās zarnas slimību gadījumos (hemoroīdi, anālās gļotādas plīsums u.c.);
 • mazinvazīvas metodes resnās un taisnās zarnas slimību ārstēšanai (piemēram, botulīna toksīna pielietošanu anālās fisūras gadījumos kā alternatīvu ķirurģiskajai operācijai);
 • ķirurģisku resnās un taisnās zarnas slimību ārstēšanu.


Ķirurģiskās metodes:

 • THD metodes operācijas doplera kontrolē (cauršuj asinsvadus ar vai bez hemoroidālo mezglu korekcijas);
 • hemoroīdi un to lāzeroperācijas;
 • lateksa gredzenu aplikācijas iekšējiem hemoroīdu mezgliem;
 • bipolāro koagulāciju ar LigaSure metodi;
 • EVRF RAFAELO® operācijas, kad caur nelielu punktveida adatas dūrienu hemoroīdā tiek ievadīts speciāls radiofrekvences katetrs un elektromagnētiskā lauka iedarbības rezultātā hemoroīds izzūd.


RAFAELO® procedūra šobrīd ir zelta standarts iekšējo hemoroīdu ārstēšanā. Šī ir vienīgā metode, kas bez brūcēm, tikai lokālā anestēzijā, ļauj veiksmīgi likvidēt 3.- 4. pakāpes hemoroīdus EVRF® tehnoloģiju hemoroīdu ārstēšanai SIA “Veselības centrs 4” izmanto kopš 2018. gada – kā pirmie Latvijā.                    

Operāciju kvalitatīvu norisi nodrošina moderna operāciju zāle un vairākas labiekārtotas pēcoperāciju palātas. Šeit proktologs var veikt operācijas lokālā, spinālā atsāpināšanā vai vispārējā narkozē.


Proktologs jāapmeklē, ja:

 • vēdera izejas laikā no taisnās zarnas izdalās asinis un gļotas;
 • ievērojat vēdera izejas skaita izmaiņas (pārāk retas vai biežas);
 • parādījušies veidojumi starpenes apvidū;
 • zarnu satura smērēšanās uz apakšveļas, fēču nesaturēšana;
 • nomoka sāpes, diskomforts, nieze, mitrošanās taisnās zarnas apvidū.


Pēc 45 gadu vecuma katram būtu jāapmeklē proktologs profilakses nolūkos, īpaši, ja ģimenē bijušas resnās zarnas onkoloģiskās slimības!

''Veselības centrs 4'' filiāles un grupas uzņēmumi nodrošina efektīvākos proktoloģisko slimību ārstēšanas pakalpojumus ar jaunākajām tehnoloģijām un labākajiem speciālistiem gan Rīgā, gan reģionos. Ja esi Ventspils, Liepājas, Rēzeknes, Madonas, Siguldas, Valmieras, Jēkabpils, Jelgavas vai jebkuras citas pilsētas iedzīvotājs, augstās piedāvājumu kvalitātes dēļ ir vērts izvēlēties proktoloģiskās operācijas veikt ''Veselības centrs 4'' filiālēs. Latgales iedzīvotājiem proktoloģisko operāciju veikšanai nav jādodas uz Rīgu, to var īstenot uz vietas Daugavpilī privātklīnikā ''Ģimenes veselība'', kur operācijas veic “Baltijas Vēnu klīnika” speciālisti. 

"Juglas klīnika" proktologs dr. Anastasija Vaļuka saņēmusi daudzu apmierinātu klientu atsauksmes. Ar tām varat iepazīties speciālistes profilā šeit zemāk.

Speciālisti

Anastasija Vaļuka

Anastasija Vaļuka

Ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā un proktoloģijā

Cenas

Proktoloģijas pakalpojumu cenas