Pieteikt vizīti

Atpakaļ

Diagnostika

“Juglas klīnika” diagnostika tiek veikta gan kā atsevišķi pakalpojumi, gan vairāku speciālistu konsultāciju laikā veicamas manipulācijas/procedūras. Jo laicīgāk tiek veikta precīza diagnostika, jo veiksmīgāka var būt ārstēšana. 

Laboratorijas pakalpojumi /analīžu paņemšana, analīžu veikšana/
 

Nodrošinām visu analīžu veikšanu gan ar jebkuras ārstniecības iestādes ārsta norīkojumu, gan bez tā (ja pacients analīzes apmaksā no saviem līdzekļiem). “Juglas klīnika” laboratorijā un pie ārstiem konsultāciju laikā veikto laboratorijas izmeklējumu/analīžu atbildes atradīsiet vietnē www.datamed.lv , uz e-pastu saņemot piekļuves kodu. Analīzes veicam pieaugušajiem un bērniem no septiņu gadu vecuma. 
 

Kardioloģiskie izmeklējumi
 

 • Elektrokardiogramma (EKG)
 • Ehokardiogrāfija (EHO KG) – sirds izmeklējums ar ultraskaņu
   

Elektrokardiogramma ir sen zināma, bet ļoti nozīmīga un informatīva diagnostikas metode - tā ir diagnostika sirds darbības izvērtēšanai. EKG plānveidīgi veic, ja pacientam ir sūdzības par sāpem krūšu kurvī, par sirds darbības traucējumiem, ja ārstam rodas aizdomas par pirmreizēju sirds slimību, esošas sirds slimības un medikamentu lietošanas gadījumos dinamiskai novērošanai, kā arī pirms paredzētām operācijām un citos gadījumos, kad to nozīmējis ārsts.

Diagnostika ar ehokardiogrāfiju ļauj izpētīt sirds muskuļa, vārstuļu un citu struktūru uzbūvi, noteikt defektu vai papildu veidojumu esamību sirdī, izvērtēt dažādu sirds daļu darbību, to izmērus, un, pamatojoties uz mērījumu datiem, ar speciālo formulu palīdzību aprēķināt visus svarīgākos sirds darbības parametrus. Ehokardiogrāfijas izmeklējumi tiek veikti pacientiem no 3 gadu vecuma


Vispārējā ultrasonogrāfija (USG)
 

 • Izmeklējumi vēdera dobuma orgāniem
 • Izmeklējumi vairogdziedzerim
 • Nieru un urīnceļu izmeklējumi (caur vēderu)
 • Prostatas izmeklējumi (caur vēderu)

Ultrasonogrāfija (USG) ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas cilvēka organismam ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet ļoti informatīvs un ātri veicams. Ar tā palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru.  USG attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu. USG izmeklējumi bez riska ir veicami arī grūtniecēm.


Flebologs/asinsvadu ķirurgs
 

 • Kāju un roku vēnu dupleksultrasonogrāfija - vizuālā diagnostika
 • Kāju un roku artēriju dupleksultrasonogrāfija - vizuālā diagnostika

 

Kāju vēnu izmeklēšana ar ultraskaņu (dupleksultrasonogrāfija) tiek nozīmēta pacientiem ar aizdomām par kāju vēnu venozu mazspēju. Izmeklējuma laikā notiek venozās plūsmas izvērtēšana dziļajās un virspusējās vēnās, lai laikus uzsāktu pareizu ārstēšanu dažādu vēnu slimību gadījumos. Doplerogrāfijas izmeklējumā ar ultraskaņu diagnosticē arī iespējamus aterosklerotiskus sašaurinājumus ekstremitāšu artērijās.

 

Proktologs
 

 • Proktoskopija
 • Rektoskopija
   

Proktoskopija ir anālā kanāla un taisnās zarnas izmeklējums apmēram 20 cm. dziļumā. Ja diagnostika jāveic 30 cm. dziļumā, tiek pielietota rektoskopija. Izmeklējumi tiek veikti ar speciālu ierīci – proktoskopu vai rektoskopu, un tā laikā var diagnosticēt visas taisnās zarnas un sigmas sākuma daļas slimības - gļotādas iekaisumu, hemoroīdus, rētainus sašaurinājumus, polipus, citus veidojumus, labdabīgus un ļaundabīgus audzējus.

 

Dermatologs
 

 • Optiskā dermatoskopija  
 • Digitālā dermatoskopija
 • Ādas biopsiju materiāla histoloģiskā izmeklēšana
 • Sēnīšu uzsējumi
 • Ādas alergēnu diagnostika u.c.
   

Optisko dermatoskopiju veic ar dermatoskopu – ierīci, kas ļauj simtkāršā palielinājumā apskatīt dažādus ādas veidojumus. Šī diagnostika palīdz noteikt, vai dzimumzīmes un citi veidojumi ir labdabīgi vai ļaundabīgi.

Ja, veicot dermatoskopiju, ārsts kādu veidojumu uzskata par aizdomīgu, tiek nozīmēta tālāka diagnostika - biopsija jeb veidojuma parauga iegūšana. Noņemtie audu paraugi tiek nodoti laboratoriskai izpētei un noteikšanai, vai tie ir ļaundabīgi vai labdabīgi.

Sēnīšu jeb mikožu uzsējumi tiek veikti dažādu ādas, matu, nagu infekcijas slimību diagnostikai.

Ādas alergēnu diagnostika tiek veikta,  ja ir aizdomas par alerģisku kontaktdermatītu, citas ādas slimības, kas palielina ādas jutību uz kādu no kontaktalergēniem (atopiskais dermatīts, seborejiskais dermatīts, psoriāze, dishidroze), hroniska ekzēma ar nenoskaidrotu izraisītāju, kāda medikamenta nepanesība vai bijusi anafilaktiska vai alerģiska ādas reakcija uz kādu no medikamentiem.

 

Ginekologs
 

 • Ginekoloģiskā apskate/vaginālā izmeklēšana          
 • Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija
 • Ultrasonogrāfija grūtniecēm
 • Kardiotokogrāfijas izmeklējums grūtniecēm
 • Ginekoloģiskās uztriepes un biopsijas, onkocitoloģiskā dzemdes kakla izmeklēšana
 • STS (seksuāli transmisīvās slimības) diagnostika
   

Ginekoloģiskās apskates laikā ārsts novērtē ārējo dzimumorgānu stāvokli, veic vaginālo izmeklēšanu. Ja nepieciešams, to kombinē ar ultrasonogrāfijas izmeklējumu.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir diagnostikas metode, kuras laikā ar ultraskaņas viļņu palīdzību vizualizē un izvērtē sievietes mazā iegurņa orgānus.

Ultrasonogrāfijas laikā grūtniecēm tiek veikta augļa neinvazīva izmeklēšana ar ultraskaņu, visbiežāk caur vēdera priekšējo sienu.

Kardiotokogrāfijas izmeklējums tiek veikts augļa stāvokļa, sirdsdarbības izvērtēšanai grūtniecības laikā un priekšlaicīgu dzemdību riska noteikšanai.

Ginekoloģiskās uztriepes un biopsijas veic dažādu slimību un patoloģiju diagnosticēšanai.

Uztriepju izmeklēšanā uz STS iespējams identificēt gonokokus, trihomonas, bakteriālās vaginozes floru, raugiem līdzīgās sēnītes.

 

Urologs
 

 • Primārā uroloģiskā izmeklēšana
 • STS (seksuāli transmisīvās slimības) diagnostika
   

Lai diagnosticētu un ārstētu urīnizvadorgānu (nieru, urīnpūšļa, urīnizvadkanāla) patoloģijas, slimības, infekcijas, kā arī vīriešu dzimumorgānu slimības (neauglība, erekcijas traucējumi, seksuāli transmisīvās slimības u.c.), nepieciešami dažādi izmeklējumi.

Ņemot vērā pacienta sūdzības, ārsts veic vizuālu apskati, iztaustīšanu un fizisku izmeklēšanu.

Nepieciešamības gadījumā tiek paņemta uztriepe, lai noteiktu STS, kā arī citas analīzes.
 

Neirologs
 

 • Brahiocefālo (kakla) asinsvadu dupleksa skenēšana ar krāsas doplerogrāfiju un spektra analīzi
 • Transkraniālo (galvas) asinsvadu dupleksdoplerogrāfija ar spektra analīzi un krāskodēta dupleksdoplerogrāfija ar spektra analīzi

Doplerogrāfija ir neinvazīva metode, ar kuras palīdzību var izvērtēt asinsvadu stāvokli dažādu iedzimtu īpatnību un dzīves laikā iegūtu asinsvadu izmaiņu gadījumos. Diagnostika ar doplerogrāfiju palīdz noteikt asinsrites ātrumu asinsvados, diagnosticēt izmaiņas to darbībā.
 

Galvas un kakla asinsvadu diagnostika visbiežāk nepieciešama, ja ir galvassāpes, reiboņi, troksnis ausīs, nestabilitāte, asinsspiediena svārsības, paaugstināts holesterīna līmenis asinīs un citos gadījumos.
 

Ar kakla brahiocefālo asinsvadu dupleks skenēšanu var noskaidrot kakla artēriju anatomiju, konstatēt iespējamās aterosklerotiskās izmaiņas artēriju sieniņās, asins plūsmas izmaiņas. 

Dupleksdoplerogrāfija ir ļoti informatīva metode aizdomu par sirds asinsvadu aterosklerotiskām izmaiņām gadījumos.
 


Ievērībai!
 

Nepieciešamības gadījumos “Veselības centrs 4” filiālēs un grupas uzņēmumos pieejami dažādi citi izmeklējumi (vizuālā diagnostika, funkcionālā diagnostika u.c.), kas tiek nodrošināti, izmantojot jaunākās paaudzes diagnostikas iekārtas.

“Veselības centrs 4” rīcībā ir moderna akreditēta laboratorija, jaudīgs vizuālās diagnostikas dienests, kas ir nodrošināts ar ekspertklases ultrasonogrāfijas iekārtām, digitālajiem rentgeniem un mamogrāfiem, jaunākās paaudzes datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses tehnoloģijām. Par visām iespējām uzziniet šeit >>

Speciālisti

Anastasija Vaļuka

Anastasija Vaļuka

Ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā un proktoloģijā

Sandra Vizule

Sandra Vizule

Dermatologs, trihologs (matu speciālists)

Vineta Volkoviča

Vineta Volkoviča

Ginekologs, dzemdību speciālists

Evita Biseniece

Evita Biseniece

Ginekologs, dzemdību speciālists

Ruta Plotniece

Ruta Plotniece

Neirologs, neirosonologs

Inta Rudze

Inta Rudze

Funkcionālās diagnostikas ārsts, ehokardiogrāfijas speciālists

Ilze Miklaseviča

Ilze Miklaseviča

Radiologs (ārsts rezidents radioloģijā)

Rūdolfs Ligers

Rūdolfs Ligers

Asinsvadu ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā

Klāvs Smidrovskis

Klāvs Smidrovskis

Radiologs (ārsts rezidents radioloģijā)

Cenas

Laboratorijas pakalpojumu cenas

Ķirurģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Proktoloģijas pakalpojumu cenas

Funkcionālās diagnostikas kabineta pakalpojumu cenas

Ultrosonogrāfijas nodaļas pakalpojumu cenas

Anti-Aging Institute pakalpojumu cenrādis